All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promicanja sporta.  Više O NAMA

YC Croatia: Roko Stipanović prvi na PH u klasi Laser Radial

PH RokoAktualni svjetski doprvak u klasi Laser 4.7 Roko Stipanovic na Prvenstvu Hrvatske koje se odvijalo u Kaštelima proteklog vikenda prešao je u “veću” klasu, Laser Radial, gdje je nastavio s vrhunskim rezultatima, te osvojio prvo mjesto. Vrhunski rezultat, u istoj klasi, ostvarili su i Marijan Radovic koji je osvojio trece mjesto, te Matija Reljanovic s osvojenim petim mjestom. U klasi Laser 4.7 Max Gjidera je osvojio 9. mjesto medu djecacima, dok je u klasi 420 Ana Petricic osvojila 4. mjesto u konkurenciji djevojcica.
Čestitke  takmičarima i trenerima, ustrajan rad pokazuje zavidne rezultate - poručio je tajnik Yacht Cluba Croatia, Petar Smojver.

Čitaj više

Završen 55. ITF Internacionalni teniski turni veterana Opatija 2019.

Tenis 55.ITFITF 55. izdanje Internacionalnog turnira veterana Opatija 2019 je za nama. Naš turnir jedan je od najstarijih turnira veterana u svijetu. Iz godine u godinu iz čitavog svijeta, sa svih kontinenata pohode tenisači i tenisačice Opatiju - rekao je u ime organizatora Teniskog kluba Opatija - Miloš Vrenc te ukratko izvjestio o rezultatima i dojmovima s turnira.

"I ove godine bilo je živo na terenima u Gervaisovoj ulici! Preko 100 tenisača i tenisačica iz 23 zemlje svijeta natjecalo se 6 dana u 8 dobnih skupina. Tko prati veteranske turnire zna da su poneki susreti po naboju ravni i ATP turnirima. Bilo je i susreta izvanredne teniske kvalitete, ali najvažnije je jedno pozitivno ozračje i veselje koje redovito prati ovaj turnir. Velik broj igrača redovito dolazi u Opatiju samo radi turnira. Trajanja turnira pratilo je lijepo, ali ekstremno toplo vrijeme. Uz prkos vrućini i najstariji igrači igrali su sa žarom i borbenošću.

Čitaj više

Buršić i Redžić na postolju u Čakovcu

Bursic Medimurje2019Na međunarodnom turniru u Čakovcu pod nazivom 23. MEĐIMURJE OPEN 2019 uzdanice Karate kluba Opatija Leon Buršić i Jana Redžić osvojili su zlatnu, srebrnu i brončanu medalju.Turnir je bio za sve uzraste od cicibana do seniora u katama i borbama pojedinačno i katama ekipno. Sam broj od 1.011 natjecatelja iz 118 klubova i 15 država govori koliko je bio jak ovaj turnir i koliko je teško bilo doći do odličja.

Iz našeg kluba je nastupalo troje natjecatelja u 5 kategorija među kojim je Leon  Buršiću kategoriji učenika - 42 kg osvojio 1. mjesto te u kategoriji mlađih kadeta - 41kg 3. mjesto.

Jana Redžić je u kategoriji učenica - 40 kg osvojila 2. mjesto dok u kategoriji mlađih kadetkinja - 40 kg nije uspjela doći do odličja.

U kategoriji juniora + 76 kg je radio Anton Baždarić koji na žalost nije uspio doći do odličja odnosno do plasmana - izvjestio nas je glavni trener Karate kluba Opatija - Dragutin Galina.

Fotografija: Karate klub Opatija

Aktivnosti ŠRK Ičići u kolovozu

Predsjednik Športsko ribolovnog kluba Ičići Dušan Benko izvjestio nas je o natjecateljskim aktivnostima kluba u kolovozu.

• 03.08.19.  11. JUNIORSKI KUP GALEB  – ŠRD GALEB RAŠA – Nastupila juniorska ekipa U12 Marin Rubinić 6 i Samanta Paulin 13, kao i U16 Dario Šepić 11 i Leonardo Paulin 18, ekpno 6.
  • 04.08.19.  TROFEJ PLOMINA - DŠM PLOMIN – ekipno natjecanje iz usidrene brodice, nastupili Luka Bučević i Mario Adamo zauzeli su 4 mjesto od 20 ekipe.
  • 11.08.19. TROFEJ CRNA PUNTA – DŠM KOROMAČNO – ekipni lov iz usidrene brodice, nastupili Mario Adamo – Luka Bučević, zauzeli 13 mjesto od 15 ekipa.
  • 17.08.19. ŠRK IČIĆI - KLUBSKO JUNIORI – lov s obale, nastupilo 12 takmičara U12: 1. Marin Rubinć, 2.Mario Miljević, 3. Viktor Hoszu ...., 2 takmičara U16: Istok Celin, 2.Dario Šepić.