All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promocanja sporta.  Više O NAMA

AK Opatija motorsport: Bojan Juranić dvostruki državni prvak

AKmotorsport JuranićBojan Juranić, član Automobilističkog kluba Opatija motorsport na osmoj, posljednjoj utrci Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama s Renault Clio 2.0 Sport osigurao je dvostruki naslov državnog prvaka. Uz naslov državnog prvaka Kategorije I - turističkih automobila, osvojio je i naslov prvaka najbrojnije domaće brdske grupe E1.

Zlato i tri bronce za Karate klub Opatiju na Croatia Openu 2018.

croatia open2018Protekli vikend na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u karateu koje je održano u Rijeci pod nazivom Croatia Open 2018., David Milinovich član Karate kluba Opatija osvojio je 1.mjesto u kategoriji mlađih kadeta -45 kg, dok je klupski kolega Kristijan Zoričić u kategoriji mlađih kadeta -57 osvojio 3. mjesto. Brončanu medalju osvojili su još Leon Buršić u kategoriji učenika -42 kg i Jana Redžić u kategoriji učenica -36 kg.

Čitaj više

Održan 28. memorijal Željko Tomljanović

odbojka memorijalProšle subote u Sportskoj dvorani Marino Cvetković održan je turnir u odbojci pod nazivom 28. memorijal "Željko Tomljanović" u spomen tragično preminulom članu i igraču Odbojkaškog kluba Opatija.

U mini odbojci slavila je ekipa Gornje Vežice, drugo mjesto osvojila je ekipa Zameta, treće Opatija 1, zatim Opatija 2, Turnić i Kostrena.

Čitaj više

Karate: Buršić i Milinovich zlatni u Karlovcu

Karlovac Open 2018, turnir u karateu, održan je u nedjelju 23. rujna 2018. godine. Na istom je sudjelovalo 377 natjecatelja iz 40 klubova, od cicibana do juniora u katama i borbama pojedinačno. Natjecatelji Karate kluba Opatija osvojili su dvije zlatne i pet brončanih medalja, te dva plasmana 5. mjesto.

-  David  Milinovich            kadeti  - 52 kg  -  3. mj.

-  Katja  Knežević             ml. kadetkinje  - 54 kg  -  3. mj.

Čitaj više

Održan 5. Opatijski sportski dan

sport41Peti po redu Opatijski sportski dan obilježen je pod motom „Reci DA sportu u Opatiji“ uz obilje sporta, rekreacije i zabavnih igara te pokazao da je Opatija grad sporta i diše u sportskom duhu.

Preko petsto mališana odjevenih u bijele majice kao simbol prijateljstva i olimpizma uživalo je danas u Sportskoj dvorani Marino Cvetković, gdje je održan 5. Opatijski sportski dan, a manifestacijom je ujedno obilježen i Hrvatski olimpijski dan. Program je započeo nastupom Opatijskih mažoretkinja i podizanjem Olimpijske zastave, a čast da podigne zastavu pripala je mladom članu Karate kluba Opatija Davidu Milinovichu, nositelju titule perspektivnog sportaša Grada Opatije te brončane medalje osvojene na Svjetskom kupu.