All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promicanja sporta.  Više O NAMA

Rezultati i ljestvice

Subota, 24.3.2012.

NOGOMET

Danas su na opatijskom “campu” (nešto zelenijemnego inače, ali još uvijek prilično neravnim) igrači trenera Bogolina ugostiliigrače Novalje, u sklopu 22. kola 3 HNL zapad.

Po prekrasnom vremenu 150 poklonika  nogometa nije imalo prilike gledati nekuposebno kvalitetnu nogometnu predstavu, iako su igrale, trenutno, 3 i 4.-tamomčad s ljestvice.

Djelomično opravdanje za nešto slabiju predstavu odočekivane, imale su obje ekipe (posebno gosti iz Novalje) zbog izostankanekolicine standardnih igrača. U domaći sastav vratio se nakon odsluženekazne,“fantazista” Mance, a izostao još uvijek neoporavljeni Šuker.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, kad je Datković lijepoprošao po desnoj strani i vratio upotrebljivu povratnu loptu pred vratadomaćih, ali tamo nije bilo nikog od njegovih suigrača. Uzvratili su igračiOpatije minutu kasnije (4’), kad je Radomir sam izašao pred vratara gostiju,ali se spetljao što je gostujuća obrana iskoristila i otklonila opasnost.

No, ono što mu nije uspjelo u 4’, Radomir je “naplatio” u11’, kad je dugu i preciznu loptu Corralinija lijepo primio, krenuo premavrataru Nemecu, te kad mu je vratar krenuo u susret snažnim poluvisokim udarcempogodio suprotan desni kut za vodstvo Opatije 1 : 0, a pokazalo se i za konačanrezultat ove utakmice.

Slijedi razdoblje u kojem nije bilo opasnih situacija nitipred jednim niti pred drugim golom, a zabilježili smo dvije polukontre Novalje,koje je pokrajnji sudac zaustavio dizanjem zastavice (zaleđe), što je kodgostujućih igrača izazvalo burne proteste, te snažan i precizan udarac Mancea u40’, iskosa s desne strane s 20-tak metara kojeg je vratar Nemec još ljepšomparadom i obranom skrenuo u korner.

U nastavku, po uhodanoj tradiciji domaći uvode dva novaigrača (Erceg i Krnjatić umjesto Matijevića i Corralinija), što donosi neštootvoreniju igru domaćih, koja je u drugom poluvremenu stvorila nekolikoizglednih prilika. Odmah na početku druge dionice u izglednoj prilici našao seErceg, koji se na 5 metara pred golom Novalje nije dobro snašao i pucao prekogola, potom je Krnjatić sredinom poluvremena opalio snažno i prizemno s 16 m,no vratar Nemec, (danas najbolji igrač gostiju), brani, kao i slobodnjak kojegje izveo Kolić, da bi u završnici susreta u sličnoj situaciji bio i Iskra, alinjegov udarac odlazi pokraj gola, te u sudačkoj nadokandi Radomir ponovo samizlazi pred gostujućeg vratara, ali ne uspijeva promijeniti rezultat. Gostujućiigrači, tijekom cijelog susreta, uputili su samo jedan udarac i to pokrajvratiju, što dovoljno govori koliko su danas bili opasni takmac domaćinu.Najviše će ostati zapamćeni po djelomično preoštroj igri i tri žuta kartona.

Opatijcima, nakon tri utakmice, konačno pobjeda te učvršćenatreća pozicija na ljestvici, a gosti nastavljaju svoj negativni proljetni niz.Slijedeće subote Opatija gostuje u Senju kod NK Nehaja.

Opatija - Novalja 1:0

Igralište u Opatiji. Gledatelja: 200

Sudac: Igor Perak 6 (Karlovac)

Strijelac: 1:0 Radomir (11')

Žuti kartoni: Bošković (54'), F. Nemec (58'), Darmopil(76'), Iskra (88')

Opatija: Jakopović, Matijević (46' Erceg ), Tkalčević,Zobić, Kolić, Tokić, Lazić (55' Iskra), Mance, Vlatković, Corallini (51'Iskra), Radomir

Novalja: L. Nemec, Bubalo, Bošković, Azinović, F. Nemec,Darmopil, Lalić (68' Šuker), Datković, Gagić, Sliško, Šunjerga (60' Prskalo)

ODBOJKA

Odbojkaši Opatije porazom od lidera MOK Rovinj završili su prvenstvo na solidnom osmom mjestu.

OK OPATIJA - MOK ROVINJ 0-3 (14:25, 18:25, 16:25)

VATERPOLO

U utakmici 8. kola 1.B hrvatske vaterpolske ligeOpatijci su na Bazenima Kantrida uvjerljivo porazili Sisciu iz Siska rezultatom14 : 8.

Iako je postojao određeni strah prije početka utakmice, kakoiz respekta prema protivniku tako i zbog činjenice da su igrači treneraKancijanića u utakmicu ušli oslabljeni neigranjem braće Deželjin i DariaRakovca, ipak se na kraju pokazalo da je bojazan bila neopravdana. Osim u prvihosam minuta u kojima su gosti još nekako parirali raspoloženim domaćimvaterpolistima, nastavak utakmice donio je vožnju u jednom smjeru, odnosno onomkoji je vodio prema golu vratara Siscie.

Siščani su poveli pogotkom Gledeca na čiji gol već usljedećem napadu odgovara Peroš. Nakon što Lugović ponovno vraća prednost nastranu gostiju, kapetan domaćih Igor Martinčić sa igračem više zabija za novo aujedno i posljednje izjednačenje na utakmici.

U drugoj četvrtini Opatijci odličnim plivanjem i sigurnomrealizacijom, pogotovo u situacijama sa igračem viška u bazenu, sve dubljeguraju goste prema porazu a uspješni strijelci u tom periodu su Peroš, Turina,Strižić i Martinčić.

Upravo ta raznovrsnost opatijskih strijelaca bila jenerješiva enigma za gostujuće igrače i vratare koji nisu mogli pokrpati sverupe koje su se otvarale u njihovoj obrani. Kada je početkom treće četvrtineJuraga finim lobom još jednom iznenadio sisačkog čuvara mreže svima na bazenupostalo je jasno da bodovi ostaju na Kantridi.

Iako su gosti, zahvaljujući prvenstveno opuštanju u domaćimredovima, u jednom trenutku krajem trećeg dijela uspjeli zaprijetitipribliživši se na samo dva gola razlike 9 : 7, krajnji rezultat ipak nijedoveden u pitanje jer je uslijedila nova serija  pogodaka u gostujućoj mreži koju je efektno završio domaći sidrunTurina za konačnih 14 : 8.

Ovom pobjedom Opatijci su zadržali vodeće mjesto naprvenstvenoj ljestvici, a već sljedeći vikend ih očekuje novo iskušenje, velikisusjedski derbi sa rovinjskim Delfinom koji je trenutno zajedno sa njima nadiobi prvog mjesta.