All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promicanja sporta.  Više O NAMA

Juniori NK Opatije slavili protiv Goranina

Izvještava Marko Francetić

Utakmica 17. kola između Opatije i Goranina iz Delnica završilo rezultatom 5:3. Iako su gosti iz Delnica pružali otpor Opatijcima nisu ih uspjeli iznenaditi i uzeti im bodove. Domaći su lomili goste skoro cijelo prvo poluvrijeme da bi onda iz dobrog ubačaja u kazneni prostor Srok pronašao Francetića koji je lijevom nogom uputio lagani udarac i na prvi trenutak vratar to zaustavlja, no lopta mu ispada iz ruku ravno u vlastitu mrežu.

Iako se na prvi gol čekalo jako dugo, slijedeći je postignut u vrlo kratkom vremenu. Naime, domaći su izborili udarac iz kuta te odigrali akciju koja je uvježbana na treningu. Marinčić je dodao svom suigraču Gačaninu u kazneni prostor koji upućuje poluvisoku loptu u sredinu na kojoj se našao Hasičić koji lagano glavom zabija za 2:0. I baš kada se učinilo da će domaći nastaviti zabijati, zabili su gosti i smanjili rezultat na 2:1. Bilo je jako puno grešaka u dodavanjima domaćina, a igra nije bila ni približna onoj kakvu ova ekipa može pokazati. Unatoć svim tim greškama Opatijci nakon nekoliko minuta opet postižu pogodak, ali opet zbog greške gostujućeg vratara. Naime, loptu na desnoj strani dobio je Marinčić te pokušao uputiti ubačaj u kazneni prostor, međutim, taj ubačaj se pretvorio u udarac prema vratima Goranina i njihov vratar još jednom lošom reakcijom vrlo lako dopušta da Opatija opet poveća rezultat na 3:1.

Na samom kraju prvog poluvremena nakon slobodnog udarca gostiju, braniči Opatije opet griješe i dopuštaju gostima da postignu svoj drugi pogodak te postave konačan rezultat prvog poluvremena 3:2.

U drugom poluvremenu Opatija je pokušavala više zadržati loptu i probijati stranu preko bokova,ali taktički je sve to bilo jako slabo i u puno trenutaka ostala je velika praznina između obrambene i napadačke linije, ali ipak su uspjeli  sve te mane prekriti dobrom realizacijom. Sredinom poluvremena Francetić je u kaznenom prostoru vidio Gačanina te mu poslao točnu visoku loptu koja se spuštala na peterac, a Gačanin rutinerski i vrlo lagano zabija za 4:2. Do kraja utakmice ostalo je malo, a volje za igrom nestalo je s obje strane, bilo je vrlo malo trke i puno nabijanja. I baš kad se mislilo da se rezultat više neće mjenjati slobodan udarac na rubu kaznenog prostora iznudili su Opatijci, iako nije iz tog udarca postignut pogodak lopta je ostala u njihovom posjedu te na visoku loptu u peterac najbolje reaigra Kovačević i glavom ju zabija u mrežu protivnika te postiže posljednji pogodak za svoju ekipu ali ne i posljednji pogodak na utakmici jer svega nekoliko minuta prije kraja iznuđen je novi kazneni udarac, ali ovaj put za goste, na nekih dvadesetak metara, iz kojeg gostujući igrač krasnim udarcem prebacuje zid i gađa u nebranjeni dio domaćih vratiju te postiže posljednji pogodak i konačan rezultat 5:3.