All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promicanja sporta.  Više O NAMA

Pioniri NK Opatije nastavljaju s pobjedama

Pioniri nastavljaju uvjerljivim igrama prema naslovu prvaka. Unatoč početnom vodstvu gostiju preko Bačića u 9. minuti, Opatijci su ubrzo preuzeli konce igre i sa 5 golova ispratili goste. Posebno je bio atraktivan gol Matkovića u 67. minuti kada je udarcem s 20-ak metara pogodio gornji kut vratara Zameta.

Čitaj više

NK Opatija: Pobjeda pionira i mlađih pionira

Pioniri Opatije nastavljaju dobrim igrama i efikasnom igrom osvajati bodove. Na gostovanju u Mavrincima, unatoč što su domaćini poveli u 10. minuti pogotkom Bunete, uspjeli su nametnuti svoj stil igre te su vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Drozdeka u 12. i 33 min i Tadića u 20 min. Do kraja utakmice bilo je prilika i povećati rezultat, ali strijelci nisu bili precizni kao u 1. poluvremenu. Ovom pobjedom pioniri su osvojili 43 boda i vode na ljestvici ispred Istre koja ima 33 boda.

Čitaj više

ITF 49. Istarska rivijera Opatija 2021. 22.–28.03.2021.g.

Nikola Pilić i Giovanni Folio''Fantastičan tenis“, riječi su to legendarnog tenisača i jedinog nositelja titule „Master coach“ među 11.600 njemačkih teniskih trenera Nikole Pilića! Izrečeno je to nakon finalnog susreta dva talijanska tenisača. Ocjena je to koja se može prenijeti i na kvalitetu viđenog tenisa na cjelokupnom izdanju 49. Istarske rivijere Opatija 2021. koji se održavao od 22. do 28. ožujka.

Čitaj više

Završen 89. Rally Monte Carlo – Ogieru osmo slavlje u kneževini, Prodan i Raštegorac okreću se WRC Croatia Rallyju

rallyMonte Carlo – Kroz francuska brda, snijeg, led, kišu, blato, bez gledatelja, unutar četverodnevne satnice, ograničene izuzetno strogim epidemiološkim „covid“ mjerama i „policijskim satom“, od 18 do 6 sati, sve do srca i sjedišta Kneževine Monaco proticao je tradicionalni, svjetski priznat i jedan od,mnogima najdražih automobilističkih događaja, 89.Rally Monte Carlo, istinska kraljevska priredba, u kojoj je, pod „novim normalnim“ uvjetima, nastupilo 79 posada. Otvorena je tako nova WRC sezona FIA Prvenstva svijeta u Rallyju, na kojoj se, nakon 15 godina pojavila i jedna hrvatska posada. I poslije dosad nedoživljenog automobilističkog nastupa Viliam Prodan, koji se uz suvozača Zorana Raštegorca, upustio u ovu „životnu“ i sportsku avanturu, s osmijehom na licu, putem suvremenih komunikacijskih sredstava, poručio je:

-Uspjeli smo, sretni smo i ponosni. Ovo je strahovito veliko iskustvo. Dugih osam dana smo tu i napokon smo se spustili do mora, odnosno, nakon četiri sata etape, stigli smo na rivu u Monte Carlo. I tako, priči je došao kraj. Hrvatska je posada ostvarila svoj san. Nastupili su na najcjenjenijem u WRC seriji svjetskih rallyja, u godini u kojoj žele upisati još dva nastupa,od kojih je jedan posebno drag.

Čitaj više

Anton Baždarić brončani na Prvenstvu Hrvatske

Bazdaric PH2020U subotu i nedjelju, 24. i 25. listopada 2020. godine održano je u Rijeci Prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u borbama pojedinačno.Na istom su nastupila 264 natjecatelja iz 60 klubova

Anton Baždarić, član Karte kluba Opatija radio je u kategoriji juniora +76 kg u kojoj je nastupalo 12 natjecatelja. U iznimno jakoj konkurenciji osvojio je brončanu medalju. Pobijedio je u 1. i 2. kolu, a izgubio u polufinalu odlukom sudaca kod rezultata 0:0. Nakon toga radi repasažnu borbu za 3.mjesto koju dobiva 2:0 i zasluženo osvaja brončanu medalju.