All for Joomla The Word of Web Design

Zajednica sportskih udruga grada Opatije.  Osnovana s ciljem razvitka i promicanja sporta.  Više O NAMA

Opatijci neriješeno protiv Osijeka II

Nogometaši Opatije nastavili su niz neodlučenih rezultata  u utakmici protiv Osijeka II, koji je zasluženo osvojio bod boljom igrom u drugom dijelu utakmice, kada je domaća momčad uočljivo fizički pala.

U 5. minuti Sekulić je lakoćom od središta igrališta pretrčao svih koji su mu smetali da zdesna uđe u kazneni prostor, Šušak je debitirao zahtjevnom obranom otvorenog udarca napadača Osijeka.

U 32. minuti nakon presječenog dodavanja Lucić je podvalio loptu ulijevo, Bogolin se sjurio po boku, ubacio prizemno, vrataru Barešiću lopta je u padu skliznula iz ruku, pritrčao je Junuzović i postigao prvi pogodak u dresu Opatije - 1:0.

Opatijska momčad kroz posjed lopte najopasnije je djelovala, kada bi Junuzović pronalazio slobodan zračni prostor. Upravo je Junuzović triput zaprijetio gostima udarcima glavom, na ubačaje Mohorovičića (2), Bogolina (45) i posebice Weitzera (32).

Drugi dio počeo je Pejanovićevim bijegom (47) po desnoj strani i udarcem u vanjski dio mreže, pa onda Benićevim bijegom po desnoj strani i pravodobnom Jukičićevom reakcijom u bloku.

U 77. minuti stigla je Opatija do najveće prilike na utakmici: Pejanović je petom iznenadio središnje braniče gostiju, Maloku je utrčao iza njihovih leđa i istrčao sam pred vratara Osijeka, koji je uspio pravodobno blokirati udarac.

Kazna za promašaj stigla je u 85. minuti, kada je u metežu usred kaznenog prosotra lopta stigla do Latkovića, koji je iz blizine zatresao mrežu - 1:1.

Druga HNL - 9. kolo

OPATIJA - OSIJEK II 1:1

Stadion Kantrida. Gledatelja: 100

Sudac: Lukša Klaić (Konavle) 6

Strijelci: 1:0 Junuzović (32), 1:1 Latković (85)

Žuti kartoni: Kurilić (Opatija), Ljubić (Osijek)

OPATIJA: Šušak 6, Malinić 6, Jukičić 7, Zgrablić 6,5, Rudan 5,5, Mohorovičić 6, Lucić 6 (87 Furijan -), Weitzer 6 (58 Bjelanović 5,5), Bogolin 6,5 (65 Čanković -), Pejanović 6 (88 Kurilić -), Junuzović 6,5 (58 Maloku 6)

OSIJEK II: M. Barešić 6, Gačić 6, A. Barišić 6,5, Magdić 6, Ljubić 6  (80 Prpić -), Babin 6,5 (80 Cheriff -), Benić 6,5 Kuprešak 6,5, Todorov 5,5 (71 Latković -), Sekulić 6 (58 Beljo 6), Mišković 5,5

Izvor: NK Opatija